Chodzenie boso to zdrowie

Chodzenie boso to zdrowie

KORZYŚCI :
? Wzmacniamy mięśnie, więzadła, i stawy. Stopy, a co za nimi idzie, również kolana i kręgosłup, pracują swobodnie i naturalnie.
Leczniczy wpływ chodzenia na boso w przypadku płaskostopia, tendencji do halluksów, bólów kręgosłupa, migrenowych bólach głowy i wielu innych dolegliwościach, których źródłem może być notoryczne napięcie mięśni, nieprawidłowa postawa ciała czy stres.

? Hartuje organizm.
Będąc stopami w chłodnej morskiej wodzie, stawiając kroki po chłodnych kaflach w salonie czy stąpając po zroszonej deszczem trawie nie tylko zapewniamy sobie relaksujące doznania dotykowe, lecz także wzmacniamy odporność organizmu. Ciało przystosowuje się do wahań temperatury, dzięki czemu wzmacnia się i rzadziej ulega infekcjom.

?Zapewnia stopom ulgę i odpoczynek.
Stopy potrzebują dopływu powietrza, oswobodzenia z niewygodnych, często wykonanych z syntetycznych materiałów butów. Chodzenie na boso temu sprzyja! Uważajmy gdzie stawiamy bose stopy na basenie czy w fitness klubie, lecz w we własnym domu czy ogrodzie – korzystajmy z dobrodziejstw chodzenia na boso jak najczęściej!

?To doskonały relaks dla stóp!
Stąpanie po trawie pobudza zakończenia nerwów (na stopach mamy ich wyjątkowo wiele!), po plażowym piasku czy drobnych kamyczkach – jest naturalnym peelingiem masującym, a po chłodnej podłodze – ulgą, szczególnie podczas upalnych dni, gdy stopy mają tendencję puchnąć.

Zostaw Opinie

+48 500 006 228

Białystok ul. Waryńskiego 31/2