DZIURAWIEC

DZIURAWIEC

Dziurawiec to roślina, która rośnie praktycznie wszędzie. Przede wszystkim sprawdza się, gdy problemem jest przewlekły stres albo depresja. Pomaga także w walce z migreną. Jednak to nie wszystkie jego właściwości, kryje ich w sobie znacznie więcej.

Dziurawiec zwyczajny swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznym drobnym punktom w liściach, które – gdy oglądamy je pod światło – do złudzenia przypominają dziurki, a w rzeczywistości są zbiorniczkami olejku eterycznego.

Dziurawiec posiada szerokie spektrum działania – pobudza trawienie, wpływa korzystnie na samopoczucie, koi nerwy, a także wspomaga regenerację skóry. Jest to roślina o długiej tradycji stosowania – od wieków wykorzystywano ją jako środek pomagający utrzymać wewnętrzną równowagę, znoszący stany napięcia, a także poprawiający kondycję skóry.

Wyciągi z ziela dziurawca na bazie alkoholu mogą być stosowane w stanach zmęczenia i znużenia, przywracają energię do działania, a także uwalniają od negatywnych myśli. Napary oraz herbatki z dziurawca dostarczają organizmowi cennych antyoksydantów, stymulują pracę układu pokarmowego i wspomagają trawienie. Dziurawiec stanowi także ważny surowiec w kosmetyce – ze względu na właściwości regenerujące i łagodzące podrażnienia może być doskonałym składnikiem kremów i mazideł. Poprawia kondycję skóry – pomaga w gojeniu, a także wykorzystywany jest do zmniejszania objawów łuszczycy.

Zostaw Opinie

+48 500 006 228

Białystok ul. Waryńskiego 31/2