NAGIETEK LEKARSKI 

NAGIETEK LEKARSKI 

Nagietek to roślina o wyjątkowych właściwościach. Maść z nagietka czy herbata z nagietka mają bardzo szerokie zastosowanie w medycynie i to już od setek, jeśli nie tysięcy lat.

Z kwiatów nagietka organizm czerpie przede wszystkim flawonoidy, które działają jak antyoksydanty, chronią przed wolnymi rodnikami i substancjami toksycznymi. Kwiat nagietka to źródło olejków eterycznych różnego rodzaju. Jest zasobny także w witaminę C i liczne sole mineralne, na czele z magnezem.

Kwiat nagietka lekarskiego ma działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne. Jego lecznicze zastosowanie wykorzystuje także fakt, że działa rozkurczowo i żółciopędne. Zewnętrznie maść z nagietka przyspiesza gojenie się ran.

Herbata z nagietka (dokładniej z kwiatów nagietka), a także nalewka na jego kwiatach, to środki, które świetnie sprawdzają się w przypadku nieżytu żołądka i jelit. Obecnie bardziej popularne są leki z jego dodatkiem, które okazują się bardzo skuteczne w walce z wrzodami żołądka i dwunastnicy, nagietek okazuje się świetnym sposobem na łagodzenie stanu zapalnego dróg żółciowych i wątroby. Ostatnie badania dowodzą, że łagodzi także objawy raka żołądka, więc stosuje się go pomocniczo przy innym leczeniu, gdyż ma dobry wpływ na zdrowie.

Zostaw Opinie

+48 500 006 228

Białystok ul. Waryńskiego 31/2