ZIELE KRWAWNIKA

ZIELE KRWAWNIKA

Krwawnik jest znany od lat ma działanie lecznicze i od lat korzysta z niego medycyna naturalna. Jego nazwa pochodzi właśnie od tego, że podobno Achilles stosował go do odkażania ran, jednak sprzecznie z tą historią, działanie krwawnika nie ogranicza się tylko do zatamowywania krwawienia i odkażania ran. Właściwości lecznicze krwawnika są znacznie szersze, najczęściej używa się go w leczeniu stanów zapalnych.

Działanie krwawnika jest naprawdę bardzo szerokie. Rozgniecionym zielem przykłada się rany, a napar ma działanie antyseptyczne, można przemywać nim skaleczenia. To jednak nie wszystko. Z krwawnika wykonuje się leki przydatne w leczeniu stanów zapalnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dzięki temu dobrze sprawdza się w przypadku zapaleń krtani i innego rodzaju chorób układu oddechowego. Napar z krwawnika pospolitego pomaga w stanach zapalnych skóry i regulacji ciśnienia krwi.

Krwawnik ma wpływ w zasadzie na cały organizm. Dobroczynne działanie krwawnika można zaobserwować już po wypiciu jednej szklanki herbaty – bardzo szybko pomoże uporać się z problemami metabolizmu, poprawia funkcjonowanie żołądka i perystaltykę jelit, zwiększa także wydzielanie żółci, co przyspiesza trawienie tłuszczu. Dlatego często używa się krwawnika do tworzenia herbatek wspomagających trawienie i pomagających pokonać niestrawność. Herbata z krwawnika może być także stosowana w przypadku nagłej utraty apetytu, sprawdza się także w braku łaknienia wywołanymi innymi chorobami.

Działanie krwawnika wykorzystuje się także w kosmetologii, zawarte w nim sole mineralne cynku i magnezu mają zbawienny wpływ na cerę, pomagają usunąć wypryski i zadrapania, świetnie sprawdzają się w czasie przejściowych problemów ze skórą.

Zostaw Opinie

+48 500 006 228

Białystok ul. Waryńskiego 31/2