ALOES

ALOES

Aloes jest wyjątkową rośliną leczniczą, która jest pełna różnorodnych wartości odżywczych. Zawiera ona ponad 200 różnych składników aktywnych – witamin, składników mineralnych, aminokwasów, enzymów, polisacharydów i kwasów tłuszczowych – dzięki czemu wykorzystuje się ją w medycynie, kosmetyce i wielu innych dziedzinach.

Witaminy i mikroelementy potrzebne nam są do prawidłowego funkcjonowania systemu immunologicznego, inaczej zwanego odpornościowym. Przyjmowane regularnie, w odpowiednich ilościach skutecznie chronią przed drobnoustrojami i wirusami.

Najbardziej i najdłużej znane są właściwości przeczyszczające aloesu. Oczyszcza jelita, poprzez wspomaganie działania, kosmków jelitowych. Jest niezastąpionym lekarstwem na zaparcia.

Cenną informacje dla alergików może stanowić fakt, że aloes zawiera 18-20 aminokwasów, które łagodzą objawy alergii.

Przemysł kosmetologiczny oszalał na punkcie tego zioła. Wnika w tkanki o wiele głębiej niż woda, wchłania się czterokrotnie szybciej i utrzymuje prawidłowe pH skóry dłużej. Nie tylko nawilża, także ujędrnia i poprawia krążenie krwi. Ponadto zwalcza wolne rodniki, odpowiedzialne za zmarszczki, wolną regenerację komórek, a w efekcie starzenie skóry. Skóra potrzebuje także ochrony przed słońcem, przed promieniami UV – ją także zapewnia aloes – zawiera w sobie naturalne filtry ochronne. Kiedyś z aloesu robiono jedynie kremy do twarzy, dziś większość kosmetyków w różnych kategoriach zawiera w swoim zestawie serię z aloesem: żele pod prysznic, szampony, balsamy i oliwki do ciała.

W medycynie ludowej aloesem leczono rany. Żel z rozciętego liścia aktywizuje komórki tkanki łącznej – fibroblasty, które odpowiadają za gojenie się błon śluzowych. Ponadto łagodzi pieczenie, swędzenie, łagodzi ból w miejscu zranienia, wykazuje działanie antyseptyczne.

Zostaw Opinie

+48 500 006 228

Białystok ul. Waryńskiego 31/2