LAWENDA JEST IDEALNYM ZIOŁEM NA STRES I USPOKOJENIE

LAWENDA JEST IDEALNYM ZIOŁEM NA STRES I USPOKOJENIE

Kwiaty lawendy wykorzystuje się jako dodatek do mieszanek ziół na uspokojenie. Z lawendy możemy łatwo zrobić mieszankę do odprężającej i relaksującej kąpieli.

W olejku lawendowym zawarte są związki aromatyczne, które mają wyciszające działanie na układ nerwowy, czyli dzięki temu olejkowi człowiek się uspokaja, może szybciej zasnąć, ale też łagodzi skutki stresu i napięcia nerwowego.

Ponad to zapach lawendy może pobudzić aktywność zmysłową, jeżeli odczuwa się zmęczenie. Warto również wziąć kąpiel odprężającą i relaksującą z dodatkiem kilku kropli tego olejku

Lawenda znajduje zastosowanie w przemyśle perfumeryjnym, kosmetycznym oraz farmaceutycznym. Olejek lawendowy wykorzystywany jest w aromaterapii,
której celem jest odprężenie się, usprawnienie krążenia, pobudzenie układu odpornościowego oraz zwalczenie dolegliwości bólowych.

Przy użyciu olejku lawendowego wykonuje się masaże relaksacyjno-lecznicze, które łagodzą napięcie mięśniowe oraz likwidują bóle mięśni i stawów.

Napar z lawendy i olejek stosuje się również w aromatycznych kąpielach oraz w przygotowywaniu kompresów, które przyczyniają się do rozszerzania naczynek krwionośnych skóry i działają przeciwbólowo.

Przy migrenach oraz problemach z zasypianiem wskazane jest wmasowywanie kropli olejku lawendowego w okolice skroni lub zapalenie kominka aromaterapeutycznego

Zostaw Opinie

+48 500 006 228

Białystok ul. Waryńskiego 31/2