MAJERANEK

MAJERANEK

Majeranek znany jest również jako majeran ogrodowy, lebiodka majeran, lebiodka majeranek, majoran czy marjanek.

Majeranek – ze względu na swoje właściwości lecznicze – znalazł zastosowanie nie tylko w kuchni jako przyprawa, lecz także w medycynie naturalnej.

Majeranek to sprawdzony sposób na katar, kaszel, chore zatoki, trawienie, odchudzanie i nie tylko. Leczniczym działaniem odznacza się także olejek majerankowy.

Pozyskiwany z majeranku olejek działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie i przeciwtrądzikowe. Olejek majerankowy ma szerokie zastosowanie w aromatoterapii, jest stosowany w kąpielach, inhalacjach i masażach.

Majeranek nie tylko stymuluje wydzielanie kwasów żołądkowych, lecz także podkręca metabolizm. Poza tym zapobiega wzdęciom, dzięki czemu pozwala cieszyć się płaskim brzuchem.

Suszony majeranek ma mocniejszy aromat niż świeże liście, dlatego najlepiej dodawać go na początku gotowania i w mniejszej ilości niż majeranek świeży. 1 łyżka suszonego majeranku = 3 łyżki świeżego majeranku.

W diecie bezsolnej majeranek można stosować zamiast soli. Wykorzystywany jest bardzo często w kuchni niemieckiej i francuskiej oraz do włoskiej pizzy na zmianę z oregano.

Zostaw Opinie

+48 500 006 228

Białystok ul. Waryńskiego 31/2